Melissa Vargas’ın maç sayısı “Vargas Hava Yolları” olarak marka başvurusuna konu oldu.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı geçtiğimiz günlerde Melissa Vargas’ın maç sayısıyla şampiyonluğunu ilan etmişti. Bazı girişimciler ise bu durumu fırsata çevirerek ‘‘Vargas Hava Yolları’’ markasıyla çeşitli alanlarda marka başvurusunda bulundu. 

Filenin Sultanları, nefes kesen final mücadelesiyle Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda kupanın sahibi olurken, final sayısına imzasını atan Melissa Vargas, en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Ulus olarak tasada ve sevinçte bir olmanın heyecanını yaşadığımız bu günlerde basında manşetlerde Melissa Vargas adı “Vargas Hava Yolları” ifadeleri ile yer buldu. Bu durumu fırsata çeviren bir girişimci Türk Patent ve Marka Kurumu’na “Vargas Hava Yolları” ibareli marka başvurusunda bulundu.

Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Akbulut, 04.09.2023 tarihinde ‘‘Vargas Hava Yolları’’ adıyla marka başvurusunda bulunduğuna dikkat çekerek, ‘’Çoğu girişimcimiz bilinirlik konusunda daha hızlı olmak için bilindik markaları farklı alanlarda tescil ediyor. Özgün bir marka bulma, oluşturma ve piyasada konumlandırma konusunda sıkıntı yaşayan firmalar, kolay yoldan itibar kazanmak için tanınmış isimlere, dönemin gündem oluşturan markalarına rağbet gösteriyor. Bu konuda başvuru sahiplerinin markalarını tescil ettirmekle birlikte bu gibi durumlara karşı benzer markaların tescil edilmesi konusunda önlem amaçlı markalarını takip etmeleri gerekmektedir.’’ dedi.