Markajan – Marka Takip Hizmeti

marka takip, markajan hizmeti - adres patent

Markanızı Tescil Ettiniz. Peki Şimdi Ne Yapmanız Gerekiyor?

Markanızı tescil ettiniz ancak bu markanızın taklit edilemeyeceği anlamına gelmemektedir. Koruma altına aldığınız markanızın piyasada takip edilmesi ve benzerlerinin tespit edilmesinin önemli olduğu kadar Türk Patent ve Marka Kurumu‘na yapılan başvuruların da takip edilmesi, benzerlerinin tespit edilip tescil işlemlerinin iptal edilmesi de önemlidir.

Marka takibi, marka izleme veya bülten tarama, olarak da bilinen markajan hizmetimiz tescil edilmiş olan markaların taklitlerinin tescil edilmesine karşı markanızın güvence altına alınmasını sağlar.

Marka Takibi Nasıl Sağlanır?

Tescilli marka sahibi, benzer olan markanın kendi markasına zarar vereceğini, taklit olduğunu düşündüğü marka başvurusunun tescil işlemini engellenmesi için, itiraz etmez ise benzer marka tescil edilebilir.

Marka tescil edildikten sonra itirazı yapılamaz. Ancak tescil edilmek istenen bir markanın tescilinin iptali; herhangi bir hukuki prosedüre ya da dava yoluna başvurmadan Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yapılan itiraz ile mümkün olabilmektedir. İtiraz işlemi markanın iptali için dava açılmasına oranla daha az zaman ve maliyet gerektiren işlemdir.

Marka tescilinin önemli olması kadar takibinin sağlanması, benzer markaların tescil ve kullanımını engellemek açısından da önem taşır. Bu sebepten bültenleri aylık satın alıp, ortalama yılda 200.000’den fazla markayı gözden geçirmek ve zaman kaybını engellemek adına Adres Patent olarak uzman kadromuz tarafından yapılan ve her ay size düzenli olarak bildirimleri gerçekleştirilen “Marka Takip/marka izleme/bülten takip” hizmetimizden aşağıdaki bilgi formunu doldurarak ya da müşteri temsilcinizle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz DanışHizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için formu doldurun sizi arayalım

    size nasıl yardım edebiliriz?

    hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin