Marka Bulma Hizmetleri

Marka bulma hizmetleri

Markanın Gücü

Bir markayı oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biride hedef kitlenizdir. Eğer markanız hedef kitleniz haricinde pek çok kişi tarafından biliniyor ve insanların aklında markanızla ilgili bir refleks oluşturuyorsa başarılı olduğunuzun bir göstergesidir.

Başarılı bir marka müşteri bağlılığınızı oluşturan duygusal bir bağ haline gelir. Marka adı ya da markayı temsil edecek ufak detaylar çoğu iş sahibi için önemli bir detay olmayabilir.

Yatırım ve satış odaklı düşünmenin haricinde markanızın logosu, renk düzeni, sloganı ve tasarım ögeleri markanızın bütününü oluşturur. Eğer marka oluşturmak için zaman ayırır ve bu bütünün parçalarını bir araya getirirseniz markanızı daha etkili bir hale getirip pazarlama faaliyetlerine daha iyi odaklanmış olursunuz.

Marka Bulma Prosedürü

  • Marka oluşturmanın yapısal dil süreci, anlamlı yeni kelimeler oluşturmayı hedefler. Farklı kelime ve sıfat birleşimlerinden bir araya gelecek marka adınız hem daha güçlü marka hakları sağlamış olur hem de tescil işlemlerini kolaylaştırır.
  • Marka bilgi formu ile sizden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda, markanızın konumu müşterilerinizin diğer benzer ürün ve şirketlerle olan tecrübesine göre şekil alacağından, yeni kimliğiniz ile uyum gösterecek tüm isimleri analiz ederek, etkili bir marka oluşturma kuralları oluştururuz. Bu kurallar kategorilere göre farklılık göstermektedir.
  • Yanlış marka oluşturmayı önlemek için aday isimlerin marka oluşturma kurallarına ve firma bilgi analizinde belirlediğimiz statüye uygun olup olmadığı kreatif ekibimiz tarafından gözlemlenir.
  • Kalan isimler tekrar analiz edilerek elemeye tabi tutulur. Okunuş, anlaşılabilirlik ve kulağa hoş gelmesi açısından daha etkili aday isimlerin bulunduğu kısa bir liste elde edilir.
  • Bu liste içerisinden yapacağınız eleme sonrasında beğeneceğiniz 3 adet marka ismi Türk Patent ve Marka Kurumu kriterlerine göre araştırılır. Son olarak 1 Adet marka ismine karar kılınarak başvuru işlemleri başlatılır.
  • Marka oluşturma sürecinde, esas aday isimlerin yapıları değiştirilerek dilsel performansları arttırılır. Özellikle adayların sözlü ve yazılı görünürlüklerini, fonetik şeffaflıklarını iyileştirmeyi hedefleriz.

Eğer sizde markalaşma yolunda adım atmak istiyorsanız ekteki formları doldurarak Adres Patent’in uzman kadrosu ile en uygun marka ismine sahip olabilirsiniz.

Marka Bulma İçin Gerekli Belgeler

Firma Bilgi Formu
Marka Bilgi Formu

Ücretsiz DanışHizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için formu doldurun sizi arayalım

    size nasıl yardım edebiliriz?

    hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin