Misyonumuz

Türkiye’nin patent ve marka bilincine profesyonel kadromuzla değer katmak, aynı zamanda Türkiye’nin dünya pazarlarına tescilli ve katma değerli ürünler sunan ilk 5 ülkesi olmasında ülkemiz sanayici ve işadamları , eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına öncülük etmektir. Sürekli iyileştirmeler yaparak, sınai mülkiyet bilincini arttırmak için stratejik projeler geliştirmektir.

Vizyonumuz

Fikri ve Sınaî Haklar alanında Türkiye’nin dünyada bilinen lider şirketi olmaktır.

0

yıllık tecrübe

0

'i aşkın portföy

0

'i aşın tescil

Adres Patent Hakkında

Fikri ve Sınai Mülkiyet alanında yetişmiş uzman kadrosu ile ‘TÜRKİYE’DE TESCİLSİZ MARKA KALMAYACAK ve TÜRKİYE PATENTLE KALKINACAK’ ilkesinden yola çıkarak hizmet sunan ADRES PATENT LTD. ŞTİ.; Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Yurtdışı Tescil, Coğrafi İşaretler; Teşvik ve Telif hakları konularında uzman, Türk Patent ve Marka Kurumuna kayıtlı patent ve marka vekili olan Av. Ali YÜKSEL, Av. Hilmi ÖZALP ve Av. Ali ÇAVUŞOĞLU tarafından 2000 yılında İstanbul’da kuruldu.

Merkezi İstanbul – Mecidiyeköy’de bulunan aynı zamanda İstanbul Anadolu yakasında Kozyatağı şubesi, Kocaeli Gebze şubesi ve Avrupa yakasında İkitelli şubesi olan firmamızın, Ankara’daki Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra İzmir, Denizli’de bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Tüm merkezlerimizde Türk Patent nezdinde ki işlemleri büyük bir titizlik ve itina ile yürütmekteyiz. Bölge müdürlüklerimizin yanında diğer illere yönelik özel çalışmalarımızla da Türkiye genelinde hizmet sunmaktayız. Aynı zamanda yurt dışı tescil departmanımız ile dünyanın yaklaşık 200 ülkesindeki partnerlerimizin Türkiye’deki işlemlerini takip ediyoruz. Bu partnerlerimiz aracılığıyla da ülkemizdeki firmaların yurt dışındaki tescil işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

ADRES PATENT olarak; yerli ve yabancı yaklaşık 30.000 müvekkilimize; TÜKETİCİ KALİTE ÖDÜLÜ’ne layık görülen ilk ve tek patent ofisi unvanıyla Fikri ve Sınaî Mülkiyet Hakları konularında hizmet vermekteyiz.

ADRES PATENT olarak; Marka, Patent ve Tasarım Tescil belgelerinin sadece firmaların duvarlarına asılacak belgeler olarak görülmemesi gerektiğinin; bu belgelerin sağladığı hakların firmalar için ‘sermaye niteliğinde’ olduğunun; hatta bazı markalarda, marka değerinin firmaların piyasa değerlerinin kat kat üzerinde olduğunun altını çiziyoruz. Bu bilinçle; konusunda eğitimli ve deneyimli 7 Marka ve Patent Vekili, 2 Avrupa Patent Vekili ve 30 kişilik avukat kadrosu dahil 125 kişilik bir ekiple ve İSO-9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ne sahip hizmet anlayışı ile Türk sanayisinin ve iş adamlarının hizmetindeyiz.

ADRES PATENT Türkiye ’de ilk kez www.markaborsasi.com web sitesiyle tescilli marka ve patentlerin kullanılmadığı durumlarda satılmasını veya lisans verilebilmesini sağlayan bir e-ticaret projesi ile de sektörde yenilikler zincirine öncülük etmiştir.

Ülkemizde üretim yapan her işletmeyi sürekli patent üreten fabrikalara döndürme bilinci ile başlattığımız ‘PATENT FABRİKASI’ projesi kapsamında düzenlediğimiz 100’den fazla seminer ile 5000’i aşkın kişiye patent eğitimi vererek önemli bir eğitim girişimini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Projenin resmi web sitesi: www.patentfabrikasi.com.tr

ADRES PATENT olarak; 2011 yılı itibari ile 2023 yılına kadar ülkemizdeki toplam patent sayısının bir milyona ulaşmasını hedefleyen TÜRKİYE PATENT HAREKETİ isimli sosyal sorumluluk projemizi başlatmış bulunmaktayız. Projenin resmi web sitesi: www.turkiyepatenthareketi.com

Marka/Patent işlemleriniz hakkında uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık
almak ister misiniz?