1999 yılında kurulan HAPPYMOON’S GRUP’un Kadıköy’den yurt dışına açılan hikayesi…

Kadir KUTLUAY’ı tanıyabilir miyiz?

Kariyer hayatıma 1997 Yıllında Honda Motor A.Ş ‘de Satış Sonrası Hizmetlerde başladım. Sırasıyla Satış Sonrası Hizmetler, Ülke Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve İdari işler Müdürlüğü, Satış & Pazarlama Müdürlüğü ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’nın ardından FF Steel Ltd.co Demir Çelik Fabrikasının Genel Müdürlüğü görevlerinden sonra, Ekim 2016 yıllında Happy Moons Ailesine katıldım. Lisans eğitimi, ekonometri lisansüstü eğitimimi ise finans üzerine yaptım.

Happy Moon’s’un hikayesini anlatır mısınız?

İlk olarak 1999 yılında Kadıköy‘de hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s, Konuklarını kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak, kaliteli ve taze ürünleri, hijyen kurallarına uyarak, en kısa zamanda en lezzetli halleriyle ulaşılabilir lüks kavramını restoran ve kafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla yola çıkmıştır.  

Happy Moon’s nerelerde var?

Eklektik bir menü yapısına sahip olan Happy Moon’s Cafe İtalyan, Meksika, Amerika ve lokal lezzetlerden oluşan Menümüz 200’ün üzerinde çeşide sahip “7/24 ve 08.00’dan 24.00’a kadar işleyen bir yapımız vardır. Şubelerimiz, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra insanların gelip kahvelerini içebilecekleri, 20’nin üzerinde günlük üretilen pastalardan yiyip iyi vakit geçirebilecekleri ev ve iş yeri dışında üçüncü bir adrestir.

Kaç şubeye ulaştınız? Yurt dışı hedefiniz var mı?

Bugün itibariyle 18 şubeye ulaştık. 2015 yıllından bu yana oransal bazda şube sayısında yüzde 320 artış göstererek 2017 yıllında ortalama 6 milyon kişiyle ürünlerimizi buluşturmaya devam ediyoruz.

Büyüme ve gelişme yönünde hızlı bir ivme gösteren Happy Moon’s önümüzdeki orta dönemli büyüme planında şube sayını yurt içinde 35 adete ulaşmayı hedeflemektedir.  Yurt dışında ise Suudi Arabistan’ın en büyük AVM ve Perakende şirketlerinden bir olan AL HOKAİR Grup’la 5 yıl içinde 20 şube açılmasına yönelik ön anlaşma yapmıştır. İlk iki şubesini Riyad açmayı planlamaktadır. Ayrıca İran da iki önemli yatırımcı grupla da Master Franchise anlaşması için görüşmelerimiz devam ediyor. 

Diğer restoranlardan farkınız ne?

Happy Moons olarak müşterilerimize sadece yemek yenen bir yerin olması dışında şubelerimizde vakit geçirdikleri süre içinde rahat bir ortam sunmaya çalışıyoruz.

Bizim için en önemli konulardan birisi müşterilerimizin ihtiyaç duydukları an yanlarında olmak ve isteklerini en kısa sürede yerine getirmektir. Tabi ki bunları yaparken de verilen hizmetleri en uygun fiyatlarla verebilmektir. Kısacası konforlu bir ortamda, içten davranarak en taze ve hijyenik ürünlerimizi en kısa sürede ve mümkün olan en uygun fiyatla sunmaya çalışmaktayız.

Marka çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Yılların birikimini aynı segmente fakat farklı kulvarlar açarak geliştirmek istiyoruz. Bu yıl içerisinde Manhattan Cafe adı altında kahve şubelerimizi açmaya başladık, aynı zamanda gene bir cafe & restorant olarak özellikle Anadolu şehirleri için düşündüğümüz yeni bir markamızı da hayata geçireceğiz.