Adres Patent, Türk EximBank ve İŞKUR ile Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası Kongre Salonu’nda “Sanayiciyi Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirdi.

Adres Patent Üniversite Projeleri Müdürü, Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Uygulamaları Uzmanı, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları sunum yaptı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Abdullah Akbulut, Türkiye’nin patent sayısının artmasının ekonomiye olumlu etkilerinden söz etti.

Sunumlar öncesi Türk Eximbank Gebze Şube Müdürü Zekeriya Karadayı ve Gebze İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Kutlu da konuşma gerçekleştirerek katılımcıları selamladılar.

PATENTLERİN TİCARİLEŞTİRİLMESİ

Adres Patent Üniversite Projeleri Müdürü,  Marka tescili, Patent ve Faydalı Model, Fikri Sınai Mülkiyet değerlerinin dünyadaki yeri, dünya genelindeki patent başvuru sayıları, ülkelerin en fazla patent başvurusu yapan şirketleri, Türkiye’nin durumunu, Patentlerin ticarileştirilme modelinin belirlenmesi ve Adres Patent’in nasıl katkı sağlayacağı konularında sunum yaptı.

İLAVE İSTİHDAM TEŞVİKİ

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları İbrahim Şahinoğlu ve Gülçin Özcanlı “İlave İstihdam Teşviki” konusunda sunum yaptı. Sigortalı yönünden aranan şartlar, işyeri yönünden aranan şartlar, destek tutarları konularında bilgi paylaştılar.

KREDİ VE SİGORTA UYGULAMALARI

Türk Eximbank Gebze Uzmanı Uğur Baltacı, Kredi ve Sigorta Uygulamaları konusunda sunum yaptı. Türk Eximbank’ın sistemini anlatan Baltacı, verilen kredilerden ve sigorta sisteminden bahsetti.