Our services

Markajan - Marka Takip Hizmeti

"Markanızı TESCİL ETTİNİZ!"  Ancak bu YETMEZ!
 
Türk Patent ve Marka Kurumu yapılan başvuru ile marka olma yolunda çok değerli bir adım atmış bulunmaktasınız. Türk Patent ve Marka Kurumu Vekil firması olan Adres Patent olarak Markalaşmanın önemi hususunda yapmış olduğumuz çalışmalar ve bilinç ışığında Size ve Markanıza başarılar dileriz.
Peki Şimdi; Markanızı KORUMAK  için NE yapmalısınız?
 
Bültenleri aylık satın alıp ve ortalama 120.000 adet markayı tek tek benzerlik araştırmasından geçirmek yerine, uzman kadromuz tarafından yapılan ve her ay size düzenli bildirimleri gerçekleşen MARKA TAKİP hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 
 
"Ne Yapılması Gerekir?"
 
Markanızın tescil edilmiş olması taklit edilmeyeceği anlamına gelmemektedir. Koruma altına aldığınız markalarınızın piyasada takip edilmesi ve benzerlerinin tespit edilmesi ne derece önemli ise Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuruların da takip edilmesi, benzerlerinin tespit edilmesi ve tescil işlemlerinin bir an önce iptal edilmesi de aynı ölçüde gerekmektedir.
 
"Peki; NASIL YAPILACAK?"
 
Tescilli marka sahibi kendisine bildirilen ve başvurusu yapılan markayı tespit edip, eğer kendi markasına zarar vereceğini düşünüyorsa tescil işlemini engellemek için itiraz etmesi gerekir. Aksi takdirde benzer olan bu marka da tescil edilir.
 
Tescil edildikten sonra Türk Patent ve Marka Kurumuna itiraz yapılamaz. Ancak tescil edilmek istenen bir markanın tescilinin iptali; herhangi bir hukuki prosedüre yâda dava yoluna başvurmadan Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yapılan itiraz ile mümkün olabilmektedir. İtiraz işlemi markanın iptali için dava açılmasına oranla hem kısa süren hem de daha az maliyet ve külfetle yapılabilen bir işlemdir. Bu nedenle markanın tescili kadar tescilli bir markanın takibi de gerekli ve önemlidir.
 
"Kim Yapacak?"
 
Ayda minimum 3 GÜN, yılda ise yaklaşık 1 AY gibi bir süreyi markanızın benzerlerini takip etmek için geçirmek yerine siz kendi asli işlerinizle ilgilenir kendi kazancınız için çalışırken Adres Patent sizin adınıza markanızı tecrübe ve bilgi birikimi ile takip edip gereken işlemleri gerçekleştirecektir. Bu işi de çok uygun bir fiyatla yapacaktır.

Sizde markanızın takip edilip benzerlerine karşı korunması için ekteki marka takip  formunu göndererek veya müşteri temsilcilerimize ulaşarak  bize yıllık marka takip yetkisi vererek markanızı benzerlerine karşı koruyabilirsiniz.
 

Bizden Haberdar Olun

Sosyal Ağlar