Patent Haftasına Özel İndirim Fırsatı

Campaign Form


Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO)'nün kurulduğu gün olan 26 Nisan tüm dünyada Dünya Fikri Mülkiyet Günü olarak kutlanmaktadır.  Her yıl WIPO'ya üye ülkeler, fikri mülkiyetin önemini vurgulamak için belirlenen tema ile çeşitli etkinliklerle kutlamalar gerçekleştirmektedirler. Bu yılın teması spor olarak belirlenen ‘Dünya Mülkiyet Günü ve Patent’ haftasında Türkiye’de gerçekleştirilecek etkinliklerle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘Patent, Marka ve tüm Fikri Mülkiyet’ işlemleri ile ilgili bilinci arttırmak amaçlanmaktadır.

Türkiye’deki ‘Patent Haftası’ etkinlikleri ile ilgili de bilgi veren Akbulut; “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Fikri Mülkiyet Günü'nde bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor. Fikri ve Sınai Mülkiyet alanında uzman kadrosuyla uzun yıllar hizmet veren Adres Patent bu yıl Fikri Mülkiyet Günü'nü üniversiteler, sanayiciler, kamu kurumları, özel sektör, kişi ve gruplarla birlikte kutluyor. 24 - 26 - 30 Nisan tarihlerinde bir hafta sürecek olan etkinliklerin ilk gününde sanayiciler patent başlığı altında bir araya geliyorlar" ifadelerini kullandı.


 

Ayrıca Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftasına özel 22 -26 Nisan 2019 tarihleri arasında   ‘Patent Başvurularında Adres Patent’in %50 indirim’ uygulayacağını belirten Akbulut; 
 
Ülkemizde halen fikri mülkiyet hakları konusunda gidilmesi gereken uzun bir yol var. Her yıl kutlanan 26 Nisan Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası toplumsal bilincin artmasını sağlamak için bir fırsat. Bu yıl da üniversitelerimiz ve sanayicilerimizle birlikte bir dizi etkinlik planladık. Ve Patent başvuruları için %50’lik bir indirim uygulayarak sanayicimizin ve buluş sahiplerinin patent başvurularına destek olmayı amaçladık.
 
Bu vesileyle Fikir ve buluşların gelişmesine, katma değer oluşturulmasına, fikri hakların korunmasına katkı sunmak için çalışmalar yapan, düşünen ve üreten herkesin '26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası' kutlu olsun." 

 

Bizden Haberdar Olun

Sosyal Ağlar