YURT DIŞI MARKA TESCİLİNDE ÖZEL KAMPANYA

 
Neden Almanya’da Marka Tescili Yapılmalıdır?
 
Almanya dünyanın sanayisi en gelişmiş beş ülkesinden birisidir. Avrupa Birliği ülkeleri arasında en fazla nüfusa sahip olması Almanya’yı Avrupa’nın en büyük pazarı konumuna getirmektedir. 2016 yılında dünyada en fazla ihracat yapan ülke olan Almanya ithalatta da ikinci sırada yer almıştır. İthalatın bu kadar yüksek olması Almanya’yı dünyanın en büyük pazarlarından birisi haline getirmiştir. Milyonlarca Türk’ün de yaşadığı Almanya ülkemizin en büyük ticaret ortağı ve en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkedir.
 
Almanya AB üyesi bir ülke olduğu için marka tescil işlemleri AB Topluluk Müracaatı (CTM), Avrupa Patent Anlaşması (EPC) ve Madrid Protokolü aracılığıyla yapılmaktadır. Bu topluluklara üye ülkelerde tek bir başvuruyla birden fazla ülkede aynı zamanda marka, patent ve tasarım tescili yapılabilmektedir. 
 
Almanya’ya başvuru yapmak için birden fazla yöntem olmakla birlikte en ekonomik olan Madrid Protokolü aracılığıyla başvuru yapmaktır. Türkiye’nin de üye olduğu Madrid Protokolü aracılığıyla Türkiye başvurusu yapıldıktan sonra Almanya başvurusu yapılabilmektedir. Ekonomik açıdan da çok avantajlı olan bu yöntem Avrupa’ya açılmak isteyen ihracatçıların ve girişimcilerin giriş kapısıdır. 
 
Başvuru süresi uzun ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Adres Patent 18 yıllık deneyimi, uzman kadrosu ve yurtdışı çözüm ortakları ile tüm ülkelerde marka tescil ve takip işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. 
 

Markanızı Almanya'da tescille koruyarak güvenle ihracat yapabilirsiniz...

Harç ve masraflar fiyata dahil değildir. Adres Patent, kampanya koşullarını ve tarihini değiştirme hakkını saklı tutar.