Tarihçe

Sınai Mülkiyet alanında; TÜRKİYE PATENTLE KALKINACAK” ve  “Türkiye’ de Tescilsiz Marka Kalmayacak” ilkesinden yola çıkarak;

2000: Marka ve Patent Vekili olan Av. Ali ÇAVUŞOĞLU ve Av. Ali YÜKSEL - Av. Hilmi ÖZALP Hukuk Bürosu kurucuları tarafından İstanbul da kuruldu.

2001: Merter ‘deki ofisine bu yılda geçerek; hizmet sektöründe konusunda deneyimli ortaklarıyla birlikte yaptığı ve katıldığı bir çok fuar, seminer, reklam çalışmaları ile çok kısa bir sürede sektörün güvenini kazanarak Adres Patent İsmini jenerik hale dönüştürdü. Elde ettiği başarı ile 2. yılında 960 marka adedine ulaşarak sektörde ilk 5. sıraya yerleşti. Adres Patent Türkiye’ de ilk kez www.markaborsasi.com web sitesi ile de, tescilli marka ve patentlerin kullanılmadığı durumlarda satılmasını veya lisans verilebilmesini sağlayan bir E-Ticaret projesi ile de sektörde yenilikler zincirine öncülük etmiştir.

2002: Yurt çapına yayılan şube ağımızın temellerini İzmir ve Ankara şubeleri ile bu yılda attık. Adres Patent 3. yılında da büyümeyi sürdürerek, 1620 marka adedi ile sektördeki karşı durulmaz varlığını 2. sırada yer alarak ispatladı.

2003: Gelişmeleri takip eden ve büyüyen Adres Patent bu yılda Denizli Şubesi'ni açarak Ülkemizin dört bir yanında ağlarını örmeye başladı. Halen merkez ofisimiz olarak ikamet ettiğimiz Mecidiyeköy büromuz bu dönemde faaliyete geçti.

2004: MarkaTürk Gazetesi'ne sponsorluk ederek Türk sanayici ve İş adamlarına yönelik aynı zamanda sektöre yön veren gazetenin çıkartılmasına öncülük etti. Adres Patent müvekkillerine daha iyi hizmet vermek amacıyla, sektörde çığır açan Fikri ve Sınai Mülkiyet Portföy Yönetim Sisteminin 1.versiyon yazılım projesini gerçekleştirdi.

2006: Başlattığı ISO 9001:2000 Kalite sistemi çalışmaları ile birlikte; Mecidiyeköy de 2. ofisi hayata geçirdi. Aynı zamanda Türkiye ‘de ilk kez Markalaşmanın önem ve bilincini aşılamak üzere Patent Akademisini kurarak bir ilke imza attı.

2006: Adres Patent sektörel ve bölgesel web siteleri kurarak da patent ve markalaşma bilincinin yaygınlaşmasına öncülük etmek amacıyla; www.gidamarka.com Sitelerini kurmuştur ve bu siteler halen yayınlarına devam etmektedir.

2007:

2008: Patent Fabrikası projesi başladı. 2008 yılından başlayarak bu güne kadar Patent Fabrikası eğitimlerine 5000 den fazla kişi katıldı yüzlerce seminer verildi.

2009:

2010:

  • Adres Patent Genel Müdür Av. Ali ÇAVUŞOĞLU tarafından yazılan “Patentle Kazanmak” kitabı sanayici ve işadamlarımızın hizmetine sunuldu.
     
  • Türkiye’nin 2023 yılına kadar  1.000.000 patente ulaşması hedefiyle Adres Patent tarafından  “Türkiye Patent Hareketi” projesi harekete geçirildi. Bu projeye; Üniversitelerimiz, Belediyelerimiz, Sanayici ve İşadamı Dernekler, Yazılı ve görsel basın ve  İnternet Medyası destek verdi.

2011:

2012:

  • Adres Patent  İstanbul Merkez ofisini büyüterek, merkez ofis çalışma alanını yaklaşık 1000 m2 ye çıkardı.
  • Eylül 2012 de Laleli şubesi hizmete girdi. 
  • Fikri ve Sınai Mülkiyet Portföy Yönetim Sistemi yazılımımızın 2.versiyonu en son teknoloji kullanılarak hizmete girdi.
  • 12 kişilik çağrı merkezimiz son sistem teknolojik yazılım ve donanımla  İstanbul Merkez ofisimizde  hizmete girdi.
  • 15-16 Haziran’ da Silivri Belediyesi işbirliğiyle Türkiye’de ilk defa BULUŞ GÜNLERİ yapılarak, buluşçular ile Sanayicilerin  buluşmasına öncülük yapıldı.