Online Marka Kaydı

  • Marka Tescili
  • Marka Tescilini Neden Adres Patentle Yapmalısınız?
  • Ön Araştırma
  • Marka Tescil Prosedürü
  • Ücretlendirme
  • Marka Tescili Size Ne Kazandırır?
Marka Detayları
Markanız *
Logonuz (.jpg, .jepg, .png, .bmp)
Marka Sınıfları *
Markanın Okunuşu
Markanın Anlamı
Bireysel Başvuru
Kurumsal Başvuru
Tüm marka tescil işlemleri sizin belirteceğiniz bilgilerle yapılıcaktır. Lütfen aşağıdaki kutucukları dikkatli şekilde doldurunuz.
Ad Soyad *
Mail Adresi *
TC Kimlik No *
Doğum Yeri
Doğum Tarihi
Ülke *
Şehir *
Adres *
Telefon*
Fax
Tüm marka tescil işlemleri sizin belirteceğiniz bilgilerle yapılıcaktır. Lütfen aşağıdaki kutucukları dikkatli şekilde doldurunuz.
Şirket Ünvanı *
Yetkili İsmi *
Mail Adresi *
Vergi Dairesi *
Vergi No *
Ülke *
Şehir *
Adres *
Telefon *
Fax
* 'lı alanların doldurulması zorunludur , Aksi hallerde ödeme sayfasına geçemezsiniz.

ADRES PATENT, Türkiye’de Türk Patent Enstitüsü’ne 70.000’den fazla müracaat yapmış sektörün lider firmalarındandır. İstanbul merkez, İstanbul İKİTELLİ KOCAELİ/GEBZE ANKARA İZMİR DENİZLİ  şubeleri ile beraber tüm Türkiye’de; Ortadoğu , Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika’da hizmet vererek önder bir büyüklüğe ve tecrübeye sahiptir.

Marka ciddi bir yatırımdır. Vekil tayin edeceğiniz firmanızı seçerken; firmanın kaliteli ve uzman bir ekibe sahip olmasını, temelinde hukuk tecrübesi aramanızı hatta bizzat ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Adres Patent 80 kişilik uzman kadrosuyla markanızın tescili için en doğru adrestir.

Müvekkillerimizin marka başvurularının bütün süreçleri son teknoloji kullanılarak yazılan  Adres Patent Fikri ve Sınai Mülkiyet Portföy Yönetim Sistemi programı tarafından takip edilir ve bütün tescil aşamaları müvekkillerimize Sms  , Mail ve Faks yoluyla bildirilir.

Trademark Check-up®, Adres Patent uzmanları tarafından geliştirilen özel bir analiz hizmeti olup; Türkiye'de sadece Adres Patent tarafından verilmektedir. Bu hizmetimizle firmanızın sadece bu günlük ihtiyacı olan bir marka tescili değil, gelecekteki ihtiyaçlarınızı da karşılayacak   ve firmanıza değer katacak bir tescil hizmeti almış olacaksınız.
 

 

 

 

          

Marka seçimi yapıldıktan sonra yapılacak ilk iş markanın tescilli olup olmadığının araştırılmasıdır. Markanın başkası adına tescilli olmadığı öğrenildikten sonra tescil için müracaat edilmelidir. Markanın başkası adına tescilli olup olmadığı hakkında araştırma yapılmadan başvuru yapılması halinde, marka başkası adına tescilli olması durumunda markaya yapılan yatırım boşa gidebilir. Ve zaten uzun süren tescil prosedürü için tekrar başvuru yapmak ve masraf yapmak zorunda kalınabilir. Markanızı Türk Patent Enstitüsü’nden araştırabilirsiniz veya bu konuda ofislerimizi arayarak marka danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Markanın başvuru kararı verilmeden önce checkup yapılması, markanın ileride karşılaşma ihtimali olan sorunları ortadan kaldırır, markanın sorunsuz tescil edilmesi sağlanır. Adres Patent’te tescil öncesi checkup’a çok önem verilir, her marka checkup hizmetine tabi tutulur ve ondan sonra tescil başvurusu yapılır. Sözleşmesi yapılan bir marka tescil edilebilirlik kriterleri açısından Adres Patent uzmanlarınca incelenir, herhangi bir risk taşımayan markalar başvuru departmanına havale edilir, tescil edilmesinde risk bulunan markalar müşteriye rapor edilir ve başka bir markaya başvuru yapması sağlanır veya riske rağmen müşteri onayı alınarak marka başvurusu yapılır. Müvekkillerimizin marka başvurularının bütün süreçleri son teknoloji kullanılarak yazılan  Adres Patent Fikri ve Sınai Mülkiyet Portföy Yönetim Sistemi programı tarafından takip edilir ve bütün tescil aşamaları müvekkillerimize Sms  , Mail ve Faks yoluyla bildirilir.

1-Başvuru : Yapılan ön araştırma sonucu markanın başkası adına tescilli olup olmadığı öğrenildikten sonra Adres Patent Marka departmanı tarafından müvekkillerimizin  haklarının en geniş bir şekilde korunması dikkate alınarak en doğru bir şekilde  Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı’na başvuru yapılır. Markanın başvurusunun yapıldığı müvekkilimize sms,mail ve faks yoluyla bildirilir.

2-İlan : Başvuru yapıldıktan ortalama 6 ay sonra marka Resmi Markalar Bülteninde yayınlanır. Tescil başvurusu yapılan (ve esas incelemesi sonucu kabul edilen) bütün markalar Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı'nca ayda bir yayınlanan Resmi Markalar Bülteninde 3 ay süreyle üçüncü kişilerin itiraz ve incelemesine sunulmaktadır. Marka başvurusunun yayınlandığı müvekkilimize sms, mail ve faks yoluyla bildirilir.

3-Tescil aşaması: Resmi Markalar Bülteninde yayınlanan markalara herhangi bir itiraz gelmemesi durumunda itiraz süresinin bitiminden ortalama 1-2 ay sonra tescil kararı tebliğ edilir. Markanın tescil kararı müvekkilimize sms, mail ve faks yoluyla bildirilir .Tescil kararının tebliğinden itibaren 2 aylık kesin süre içinde tescil harcının ve noksan evrakların tamamlanması gerekmektedir. Tescil kararının tebliğinden itibaren en kısa süre içinde tescil harcı yatırılır ve noksan evraklar tamamlanırsa yaklaşık 15-45 gün içinde "Marka Tescil Belgesi" gönderilmektedir.

**Başvuru dilekçesinde herhangi bir yanlışlık bulunmaması ve ilan aşamasında herhangi bir itiraz gelmemesi ve tescil kararının tebliğinden itibaren 1 hafta içinde tescil harcının ve noksan belgelerin tamamlanması durumunda Marka Tescil Belgesi Başvuru Tarihinden itibaren 12-14 ay içinde gelmektedir.

Tescil İçin Gerekli Belgeler:

Açıklama:Firmanın faaliyet belgesi (Ticaret veya sanayi odaları, esnaf odaları veya vergi dairelerinden alınabilmektedir.)

Açıklama:Markanın örneği.

Açıklama:Vekaletname. (Noter tastiği gerekmez)

 

İŞLEM TÜRÜ

RESMİ HARÇ

VEKİLLİK HİZMET BEDELİ

 

1 SINIFTA MARKA BAŞVURUSU

 

150 TL.

 

700. TL

 

1 SINIFTA N FAZLA HER EK SINIF

 

150

 

75 TL:

TESCİL HARCI

TESCİL KARARI VERİLDİĞİ TARİHTE BİLDİRİLECEKTİR.

Marka tescili, firmaların en değerli sermayesi olan markayı korur ve büyümek için bir yatırım aracıdır.

Marka tescili firmanızın geleceğini garanti altına alır. Tescilli marka, rakiplerinizin tescilsiz markasına karşı avantaj sağlar

Tescilli marka aynı zamanda ürün veya hizmetin tüketici nezdinde garantisi anlamına gelir.

Tescilli markayı kimse taklit edemez. Tescilsiz marka, müşterilerce ve rakiplerce ciddiye alınmaz ve yok olmaya mahkûmdur. Resmi kurumlar nezdinde daima gereklidir.

Markaların devir edilmesi veya lisans verilebilmesi için gerekli hukuki alt yapıyı sağlar.