OAPI AFRİKA FİKRİ HAKLAR BİRLİĞİ MARKA TESCİLİ KAMPANYASI

 

OAPI Afrika Fikri Haklar Birliği marka tescilinde çok özel kampanya...

Özellikle ihracat yapan veya yapmayı planlayan firmalar markalarını korumak için yurtdışı marka tescili yaptırmalıdır. Yurtdışında fuarlara katılıp marka tanıtımı yapmak isteyen şirketler ve yine yurtdışına bayilik veren firmalar da markalarını yurtdışında tescillemesi gerekmektedir. Tescil yaptırmayan marka sahipleri markalarını kaybetme riski altındadır. 
 
Neden Afrika’da Marka Tescili Yapılmalı?
 
Özellikle alt yapı, eğitim, tekstil ve sağlık alanlarında yatırıma ihtiyacı olan Afrika ülkelerine yatırım yapan Türk firma sayısı hızla artmaktadır. Hükümetimiz ve Türk iş adamları da bu potansiyeli değerlendirmek için Afrika pazarına girmiş ve son yıllarda yapılan çeşitli iş birliği ve anlaşmalarla Afrika’da büyük yatırımlar yapılmaya başlanmıştır. 
 
Afrika’da marka tescili işlemleri Afrika Fikri Haklar Birliği (OAPI) aracılığıyla yapılabilmektedir. 17 ülkenin bulunduğu OAPI’de yapılan marka başvurusu tüm üye ülkelerde geçerli kabul edilmektedir. Madrid Protokolü aracılığıyla yapılan OAPI başvurusu için Türkiye'de marka tescil başvurusu yapmak gerekmektedir. Başvuru incelemesi ve onaylanması süreci yaklaşık iki yıl sürmekte ve on yıl süreyle markalar tescil edilmektedir.
 
OAPI Üye Ülkeler;
 
Benin
Burkina Faso
Kamerun
Orta Afrika Cumhuriyeti
Çat
Komoros
Kongo 
Ekvator Ginesi
Gine
Gine Bissau
Fil Dişi Sahilleri
Mali
Moritanya
Nijer
Senegal
Togo
Gabon
 
Başvuru süresi uzun ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Adres Patent 18 yıllık deneyimi, uzman kadrosu ve yurtdışı çözüm ortakları ile tüm ülkelerde marka tescil ve takip işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. 
 
Adres Patent’in kampanyası ile Afrika Fikri Haklar Birliği’nde (OAPI) 999 CHF’den başlayan fiyatlarla marka tescili işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu şimdi gerçekleştirmek ve yurtdışı tescil işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için şimdi aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. 
 

Harç ve masraflar fiyata dahil değildir. Adres Patent, kampanya koşullarını ve tarihini değiştirme hakkını saklı tutar.