Markajan- Marka Takip Hizmeti

"Markanızı TESCİL ETTİNİZ!"  Ancak bu YETMEZ !

Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvuru ile marka olma yolunda çok değerli bir adım atmış bulunmaktasınız. Türk Patent Enstitüsünün Vekil firması olan Adres Patent olarak Markalaşmanın önemi hususunda yapmış olduğumuz çalışmalar ve bilinç ışığında Size ve Markanıza başarılar dileriz.

Peki Şimdi; Markanızı KORUMAK  için NE yapmalısınız?

Bir yıl içinde RESİM’ de gördüğünüz kadar bülteni satın almalısınız.
Ayda 4 veya 5 cilt olarak yayınlanan ve her biri yaklaşık 850 ila 900 sayfadan oluşan bültenlerin içerisindeki 80.000 adetten fazla markayı TEK TEK kontrol etmelisiniz.
Bu iş için, her ay minimum 3 iş günü zaman ayırmalısınız.
Tespit edilen benzerlik için itiraz işlemi gerçekleştirmelisiniz.

"Ne Yapılması Gerekir?"

Markanızın tescil edilmiş olması taklit edilmeyeceği anlamına gelmemektedir. Koruma altına aldığınız markalarınızın piyasada takip edilmesi ve benzerlerinin tespit edilmesi ne derece önemli ise Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvuruların da takip edilmesi, benzerlerinin tespit edilmesi ve tescil işlemlerinin bir an önce iptal edilmesi de aynı ölçüde gerekmektedir.

"Peki; NASIL YAPILACAK?"

Tescilli marka sahibi kendisine bildirilen ve başvurusu yapılan markayı tespit edip, eğer kendi markasına zarar vereceğini düşünüyorsa tescil işlemini engellemek için itiraz etmesi gerekir. Aksi takdirde benzer olan bu marka da tescil edilir.

Tescil edildikten sonra Türk Patent Enstitüsüne itiraz yapılamaz. Ancak tescil edilmek istenen bir markanın tescilinin iptali; herhangi bir hukuki prosedüre yâda dava yoluna başvurmadan Türk Patent Enstitüsü nezdinde yapılan itiraz ile mümkün olabilmektedir. İtiraz işlemi markanın iptali için dava açılmasına oranla hem kısa süren hem de daha az maliyet ve külfetle yapılabilen bir işlemdir. Bu nedenle markanın tescili kadar tescilli bir markanın takibi de gerekli ve önemlidir.

"Kim Yapacak"

Ayda minimum 3 GÜN, yılda ise yaklaşık BİR ay gibi bir süreyi markanızın benzerlerini takip etmek için geçirmek yerine siz kendi asli işlerinizle ilgilenir kendi kazancınız için çalışırken Adres Patent sizin adınıza markanızı tecrübe ve bilgi birikimi ile takip edip gereken işlemleri gerçekleştirecektir. Bu işi de çok uygun bir fiyatla yapacaktır.

Sizde markanızın takip edilip benzerlerine karşı korunması için ekteki marka takip  formunu göndererek veya müşteri temsilcilerimize ulaşarak  bize yıllık marka takip yetkisi vererek markanızı benzerlerine karşı koruyabilirsiniz.