Katma Değerli Hizmetler

“Patent Fabrikası®” Nedir?

Serbest piyasa koşullarında rekabet her geçen gün zorlaşıyor. Özellikle üretici firmalar zamanı verimli kullanarak ve kaliteyi ucuza üreterek yatırımlarına yön verme dönemini yavaş yavaş geride bırakmaya başladılar. Çünkü rekabetin ve ucuzculuğun sonu yok. Durum böyle olunca rekabet ortamından uzaklaşmak için yalnızlaşmak, farklılaşmak gereksinimi ön plana çıkıyor.

Günümüzde birçok firma bu noktada düşünce bakımından ortak bir paydada buluşuyor. Fakat üretim maliyetlerinin ve süreçlerinin uzunluğu firmaları zorlasa dahi bu noktada gidişata dur deyip değişimi farklılaşmayı yeniliği kabul eden ön plana çıkmayı gerçekten isteyen ve bu yolda çaba sarf edenler başarıyı elde ediyor.     

Birçok firma yeniliğin, değişimin avantajlarını bilse de bunun için gerekli maddi, manevi yatırımları araştırma ve geliştirme konusundaki bütçelendirmeyi yapmak konusunda hep ürkek davranmaktadır. Sebebi ise Ar-Ge uygulamaları için yaygınlaşmış ve çok iyi bilinen sistemlerin olmamasıdır.

Adres Patent tescilli markası olan Patent Fabrikası®; Hizmeti kapsamında firmaların eğitim, piyasa analizi; ar-ge gibi çalışmalarına destek vermek. Ulusal ve uluslar arası platformlardaki patentleri sektörel ve firmaya özel yaklaşımlarla değerlendirip; Yüksek maliyet ve masraf gibi görülen önyargıların önüne geçerek sektördeki gelişmeleri izleyip ihtiyaç duyulan yenilikleri gerçekleştirmedeki avantaj ve faydayı ortaya çıkartan özel bir hizmettir.