15.’inci “Bayim Olur musun” Fuarı Sona Erdi

Adres Patent, 15.’inci Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’na katıldı.
 
 
Fuar açılışına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ulusal Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Mustafa Aydın ve Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış katıldı. 
 
50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
 
Ulusal ve global ölçekte 300’den fazla markanın yer aldığı fuarı 50 bin kişi ziyaret etti. Yurt dışı katılımın yoğun olduğu fuara Çin, Kanada, Fransa, Endonezya, Kore, Lübnan, Malezya, Filipinler, Rusya, İngiltere, Mısır, Arjantin, Tayland, İspanya, Avustralya, Meksika, ABD, Brezilya, Kolombiya ve Guatemala’dan gelen yatırımcılar Türk markalarıyla buluştu.            
 
 
“PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ ARTACAK”        
 
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, franchising sektörünün, iş yapma şekli itibarıyla modern yapılanmaları işaret ettiğini belirterek, "Franchising sisteminin hızla gelişmesi, şüphesiz yeni yatırımları ve iş birliklerini de beraberinde getirmektedir. 2016 sonu itibarıyla Franchise sektörünün büyüklüğü 43 milyar dolara ulaşmıştır. Sektörün ürettiği istihdam sayısı ise 200 bin kişiyi aşmıştır. 2017 yılı sonunda franchise sektörünün pazar büyüklüğünün 50 milyar dolara ulaşması beklenmekte" ifadelerini kullandı.
 
 
Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Abdullah Akbulut, geçmişe yönelik franchising sektörünün büyüdüğünü vurguladı. 
 
 
Akbulut şunları söyledi: 
 
Franchising sistemi hızla gelişiyor bu durum da yeni yatırımları ve iş birliklerini beraberinde getiriyor. Hükümet 2017 yılı sonunda franchising sektörünün pazar büyüklüğünün 50 milyar doları aşmasını bekliyor. Franchising sektörüne her yıl pek çok yeni marka katılıyor ve yeni şubelerle yaygınlığını artırdığını görüyoruz. Geçmişe göre yerli markaların eskiden yabancı markalar bu sistemde ön plana çıkarken bugün pek çok yerli markanın franchis verecek büyümeyi tercih ettiğini görüyoruz”
 
Fuarın son gününde Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel stantları ziyaret etti ve çalışanlara başarılar diledi.