AVRUPA TOPLULUK MARKASINDA ÇOK ÖZEL KAMPANYA

 

Avrupa Topluluk Markası (CTM) markanızı Avrupa'da koruma altına almanın en kolay yoludur. Tek başvuru ile Avrupa'daki tüm üye ülkelerle koruma sağlayabilirsiniz.
 
Markanızı korumanın ilk adımı marka tescilidir. Fakat bu koruma sadece tescil işlemi yapılan ülke sınırları içinde geçerlidir. Bir marka tanınmış da olsa bir ülkenin yasalarına göre tescillenmediği sürece o ülke içinde korumasız durumda kalır. Bu nedenle yurtdışına marka ihraç etmek veya üretimini yapmak için diğer ülkelerde de marka tescili yaptırmak gereklidir. Özellikle ihracat yapan veya yapmayı planlayan firmalar markalarını korumak için yurtdışı marka tescili yaptırmalıdır. 
 
Avrupa Topluluğu Marka Tescili Nedir?
 
Avrupa Birliği, birliğe üye ülkelerde marka tescili işlemleri için bir protokol uygulamaktadır. Bu protokol ile yapılan CTM başvurusuyla marka tescili tüm AB ülkelerinde geçerli kabul edilmektedir. Tüm üye ülkelerde geçerli olan bu sistem hem ekonomik hem de bürokratik olarak kolaylık sağlamaktadır. 
 
Avrupa birliği 28 üye ülkeden oluşur ve 511 milyon nüfusu vardır. Dünyanın ekonomik olarak en gelişmiş bölgesi olduğu için ticari faaliyetleri oldukça yüksektir. 
 
Avrupa Birliğine Üye Olan Ülkeler;
 
Almanya
Avusturya
Beneluks (Belçika, Leksemburg, Hollanda)
Bulgaristan
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Estonya
Fillandiya
Fransa
Hırvatistan
İspanya
İsveç
İtalya
İngiltere
İrlanda
Kıbrıs Rum Kesimi
Litvanya
Letonya
Macaristan
Polonya
Portekiz
Romanya
Slovakya
Slovenya
Malta
Yunanistan
 
Yüz binlerce markanın ticari faaliyette bulunduğu toplulukta markanızı duyurmak ve korumak bilgi, birikim ve tecrübe gerektirir. Başvuru süresi uzun ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Adres Patent 18 yıllık deneyimi, uzman kadrosu ve yurtdışı çözüm ortakları ile tüm ülkelerde marka tescil ve takip işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. 
 
Adres Patent’in özel yurtdışı marka tescili kampanyası ile  Avrupa Birliği üye ülkelerinde 999 CHF’den başlayan fiyatlarla marka tescili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.